צילום קו ביוב הנו פתרון יעיל ומוכח בשטח

צילום קו ביוב הנו פתרון יעיל ומוכח בשטח אשר חוסך כסף רב בטרם ביצוע העבודה. הצילום מתבצע האמצעות מצלמה רובוטית אשר מוחדרת אל תא הביוב הקרוי גם “מאנול”. הרכב הרובוטי הוא כלי רב עצמה, קטן במידותיו אך ענק ביכולותיו. כניסתו מאפשר מבט פנימי אל תוואי הצינור ומתקבלת תמונה בזמן אמת על גבי מוניטור חיצוני ומאפשרת את בדיקה לאיתור נזילות.

פיצוץ בצנרת
צילום קווי ביוב

אם בעבר היו פותחים קווי ביוב ויוצרים נזק רב מבלי להיות בטוחים כי מקור התקלה אכן נמצא במקום המטופל, יתרה מזאת, רק לאחר פתיחה היו יכולים לדעת מהי התקלה ולהבין מה יש לבצע על מנת לפתור אותה. כיום המצב שונה, כלי הרכב מצויד במצלמה ומאפשר צפייה רחבת היקף באיכות גבוה מאוד. על גבי המוניטור מתקבלת תמונה צבעונית בזמן אמת הכוללת נתונים מהשטח כגון עומק, מרחק ותיעוד תאריך לצורך תיעוד ואף במקרי תביעות והגשה לבית משפט. תוואי השטח בצנרת מאפשר לרכב לנוע בקלות ולאתר את מקור התקלה. אנו מקבלים את המיקום המדויק ובעזרת ציוד נלווה אנו יכולים לציין עבור אנשי המקצוע את נקודת הכשל וסוג הטיפול הנדרש.

האם ישנם פתרונות לצילום צנרת בקוטר קטן, לא בקווי ביוב

אכן כן, לצורך צילום קווי ביוב בתוך הבית , כרי מערכת ביוב פנימית בקטרים קטנים, ניתן להשחיל מצלמת דחיפה המחוברת בסיב אופטי ומאפשר צפייה במוניטור חיצוני הכולל נתונים רבים כגון עומק ההשחלה והמרחק ובעזרת הצילום והתצוגה ניתן לדעת היכן יש לבצע חפירה או שבירה של האזור לטובת תיקון.

חשוב לזכור, צנרת ביוב בבית אשר אינה פועלת בצורה תקינה היא מקור לתקלות רבות אשר מחמירות עם הזמן. ריחות רעים, מקקים, אי זרימת מים וגרימת נזק מצטבר לצנרת. באמצעות צילום צנרת ניתן לזהות את מקור הבעיה ואין צורך בהרס מיותר. הריסת מבנה, שבירת קירות, הרמת בלטות ורצפה הנה הליך המתבטא בעלויות רבות, ככל שהבדיקה מקצועית ומיומנת כך תחסכו אלפי ועשרות אלפי שקלים במציאת מקור התקלה.

מצלמת רובוט
רכב רובוטי

אז מצאתם את התקלה בצינור ועכשו מה עושים?

לא כל נזק צינור מצרך שבירה ופתיחה של האזור המיועד. לעיתים ובעיקר בצנרת ישנה עצם פעולת הפתיחה עלולה לגרום לנזק רב יותר והשלכות בהיקף העבודה. ניתן לבחון שימוש בצנתור צנרת פנימית – הליך אשר נפרט עליו בהמשך.

צנתור צנרת פנימית והיכולות המדהימות שהטכנולוגיה מביאה עימה לתחום האינסטלציה

כשם שמבצעים צילום עורקים ובדיקה בהליך הצנתור הרפואי כך גם בתחום האינסטלציה והצנרת בבית. כאשר זוהה כשל משמעותי בצנתר וניתן להשתמש בחגורת איטום צנרת פנימית אתם תחסכו כאב ראש לא קטן.

הליך הצנתור מבוצע באופן מדויק ומוקפד, כאשר מוחדר רצועת גומי משוחה בדבק מיוחד ועטופה על גבי גליל מתנפח. משחילים את הצנתר, הגלילה עטוף, עד להגעה למקום המבוקש. בהגעה לנקודת הפיצוץ בצנרת מבצעים ניפוח מכני אשר מדביק את שרוול הגומי אל דפנות הצינור ומייצר אוטם פנימי והרמטי. הליך זה הינו מורכב ויש צורך בבעלי מקצוע מיומנים אשר יפתרו את התקלה ויבצעו את העבודה בצורה מקצועית.

לוזון המרכז הישראלי מבצעים צילום צנרת, צנתור צנרת, צילום קווי ביוב וצנרת באמצעו מגוון מכשורים מקצועיים תוך כדי הקפדה על איכות עבודה מקצועית, אמינות ומיומנות רבה אנו מבצעים צילום צנרת וצינתור בכל חלקי הארץ.

לפרטים נוספים חייג  1700-701-151

30 שנות הצלחה בשטח
30 שנות הצלחה בשטח