קבל הצעת מחיר עכשיו!
אודות לוזון:
לוזון המרכז הישראלי לנזקי מים היא החברה המתקדמת והמוסמכת ביותר בתחום איתור ואיטום חדירות מים בעזרת מכשור מתקדם ואנשי מקצוע עם ניסיון בתחום של מעל 30 שנה.

מאמרים אחרונים:

רוכש דירה? חייב לקרוא את הכתבה >
מיפוי שטח >
ייבוש נזילות מים באמצעות מכשור טכנולוגי וחומרים כימיים >
איתור נזילות ודליפות מים
בצנרת >

צילום צנרת>

קטגוריות:
איטום גגות >
איתור נזילות >
בדיקת רטיבות >
בדק בית >
מאמרים לוזון >
מכשור החברה >
צילום צנרת וביוב >

על חברת לוזון:
דף הבית >> מאמרים לוזון >> צילום תרמי

צילום תרמי

איתור גילוי וזיהוי נזילות באמצעות מצלמה תרמית - פתרון מוכח לבעיות מים בבית
במרוצת השנים העולם התפתח והביא איתו שיכלולים טכנולוגים המאפשרים את זיהוי מקור הנזילות הסמויות בבתים ומבנים ללא צורך בשבירה והרס המבנה.

אנו – לוזון המרכז הישראלי, פורשים בפניכם את מגוון האמצעים הטכנולוגים המובילים בתחום איתור הנזילות. פתרונות אלו המוצגים במאמר זה יוכלו לחסוך לכם כסף רב ולקצר משמעותית את הליך גילוי הנזילה.

במאמר זה נסקור:
  1. חשיבותו של טכנאי איתור נזילות מקצועי
  2. יתרונות בשימוש ציוד טכנולוגי מתקדם לאיתר נזילות
  3. כיצד היו מאתרים נזילות בעבר
  4. מידע רלוונטי נוסף למושגי יסוד
מצלמה תרמית אינפרא אדום

חשיבותו של טכנאי איתור נזילות מקצועי
כאשר התגלה חשש וסבירות לנזילה סמויה בבית עומדות מספר אפשרויות מקובלות ונפוצות לבעל הדירה בעת הזמנת איש מקצוע אשר יכולות להיות קריטיות ביותר באיכות הבדיקה. כאשר מזמינים טכנאי איתור נזילות מקצועי ומיומן הוא יגיע אל המקום מצוייד במגוון כלים לבדיקה וישתמש על פי סוג המקרה בכלי הנכון. איש מקצוע מיומן ידע באיזה כלי להשתמש לאיתור הנזילה ובייחוד בשימוש במצלמה תרמית ידע איש המקצוע לאבחן את התמונה התרמוגרפית ולפענח את מקור הנזילה שברוב המקרים לא מזוהה באופן ישיר על ידי התמונה התרמית (בהמשך העמוד ישנה הרחבה לסוגיה זו). אולם ייתכן ובעל הדירה מקושר לאיש שיפוצים, אינסטלטור ואו קבלן איטום אשר ישמחו לספק את ההליך אך לצערנו הרב לרוב לא ביעילות זהה לטכנאי איתור מוסמך.
 

יתרונות בשימוש ציוד טכנולוגי מתקדם לאיתר נזילות
ייתרונות מוכחים בשימוש בציוד טכנולוגי המובאים במקטע זה הנם בתנאי שטכנאי האיתור הנו בקיא מספיק בפן התארוטי והמעשי בשימוש בציוד הנלווה ויכולת פענוח התמונה. אנו מציינים זאת מפני שלאחרונה מצאנו בבדיקות רבות שהגענו אליהם כי הייה לפנינו איש מקצוע אחר אשר לא איתר את התקלה וזה מחדל מקצועי שאנשים מחזיקים ציוד ללא יכולת ממשית וידע נדרש בביצוע הבדיקה בפועל.

לאחר האזהרה המובאת מעלה, נצא מהנחה כי הזמנתם איש מקצוע שהוסמך על ידי לוזון המרכז הישראל וכי אצלנו כולם בקיאים ברזי המקצוע וידעו לטפל בכל סוג של תקלה. אם כן מהם היתרנות בגילוי נזילות על ידי ציוד טכנולוגי:
 
מצלמה תרמית
שימוש במצלמה תרמוגרפית – אינפרא אדום לאיתור נזילות מאפשר צפייה בנתוני הטמפרטורות באזור המצולם ומאפשר ראייה מבעד לקירות המבנה. על ידי פענוח נכון ניתן לראות את שמתרחש במאחורי הקיר ללא צורך בשבירת הקיר והריסתו.

מאתר נזילות אינו מגיע רק עם מצלמה תרמית, באמצעות מגוון מכשירים כגון:
מד לחות – אמצעי מדידת הלחות בקיר ובמבנה המאפשר זיהוי מדוייק לנקודות ביקורת ונקודות כשלים באי זרימת אוויר ואו איזכורי נזילות

מד שמע – כלי ישן אומנם אך משמש היטב באיתור פיצוצי צנרת קטנים במיוחד וזיהוי מקור הפיצוץ מבעד לקירות

מד לחץ מים – המאפשר זיהוי כשלי צנרת מים , דליפת מים מהצנרת על ידי בדיקת לחץ המים המתקבל בצינור.
 
המומחיות שלנו השקט שלך!
כיצד היו מאתרים נזילות מים בעבר
ובכן זה קצת מביך ואף מצחיק אך בעבר היו מסתמכים על אינטואיציה – ניסיון והמון ניחושים ספקולטיבים אשר היו בסופו של דבר מייקרים את הליך ביצוע העבודה בצורה משמעותית ואף לעיתים לא היו עונים על הצורך הממשי באיתור מקור הנזילה.

ניחוש הוא לא מקצוע! אם איש מקצוע בעבר הייה מסמן איזור ברצפה ומתחילים להרים בלטות בניסיון לאתר את הנזילה, או לדוגמא שבירת קירות ללא צורך אמיתי, דברים ושיטות נלוזות אלו היו מתבטאים בעוגמת נפש רב, שפיכת כסף רב ובגדול – חוסר מקצועיות מוחלט אשר למזלנו הצלחנו לשים לו קץ באמצעות שימוש בציוד מקצועי המאפשר כיום את הליך איתור הנזילה בצורה מדוייקת ומוכחת.

מידע רלוונטי נוסף למושגי יסוד
מצלמה תרמית – הנה מצלמה הקולטת את גלי החום והקור של האובייקט ואו האזור הנמדד ומציגה תמונה מופשטת של מפת צבעים המציינת את מיקום הטמפרטורה בכל אזור.

מצלמה תרמית הנה מצלמת אינפרא אדום – כרי גלי אור תת אדום אשר עין רגילה אינה רואה זאת בצורה טבעית. מקור השימוש החל בעבר כפיתוח רפואי וביטחוני שימוש כזיהוי הסוואה והליכי בידקה ביטחוניים, כמו כן שימוש נפוץ בתחום הרפואה. עוד שימושים לצילום תרמי הנם בשדה הייצור – פסי ייצור ובידקו אוטומטי של פסי יצור, לוחות חשמל ועוד…

לוזון המרכז הישראלי לנזקי מים הנו בית עסק מוביל בתחום איתור כשלי מים ונזילות, ביצוע עבודות תיקון בשטח. כמו כן בית העסק הנו היחיד כיום אשר מספק קורסים לאנשי מקצוע המתייעדים לבצע הסבה או הכשרה כטכנאי איתור נזילות וכשלי מים.

לפרטים נוספים חייגו: 1700-701-151
 

ההבדל המהותי בין שלל המקצועות אינו נובע רק מרמת המקצועיות של כל אחד ואחד שזה נושא בפני עצמו אלא, ייעוד המקצוע ורמת ההתמקצועת בתחום האיתור. הבנת מערכת המים והביוב בבית היא שלב ראשוני, לאחר מכן ישנו צורך בידע מוכח וניסיון בפענוח ההיבט הצילומי המתקבל מהמצלמה התרמית כרי, התמונה התרמוגרפית.

בשלב שלישי ישנו צורך בידע מקיף עבור מגוון סוגי תקלות נפוצות אשר קרויות "טעויות נפוצות" לדוגמאת רטיבות מעל הפנאלים והבנת תהליך פיזיקלי פשוט הקרוי קפילריות – כיר טיפוס וספיגה של מים כלפי מעלה. שלל המרכיבים יותרים מכלול מורכב של יכולות אשר מאתר נזילות מיומן ידע להתמודד איתם ואילו רבו אנשי המקצוע המוזכרים מעלה אינם מכירים את האפשרויות הללו ועל כן מניסיוננו הרב בתחום אנו ממליצים להזמין מאתר נזילות לתהליך האיתור והבדיקה ולא להתפשר.
 

מצלמת צינור דחיפה – המאפשרת החדרת מצלמה זעירה אל נבכי הצנרת ואיתור מקור הכשל במדוייק.

ערכת אבחון מים – המאפשרת בדיקת מרכיבי המולקולת במים וסוג המינרלים המתקבל אשר מאפשר הבחנה בין מי גשמים, מי ברז וביוב.

ועוד מגוון כלים טכנולוגים אשר עונים כמעט על כל סוג של תקלת מים – נזילה ומאפשרים את איתורה.
 
 


נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת:

 
המומחיות שלנו השקט שלך!
לוזון המרכז הישראלי לנזקי מים היא החברה המתקדמת והמוסמכת ביותר בתחום איתור ואיטום חדירות מים בעזרת מכשור מתקדם ואנשי מקצוע עם ניסיון בתחום של מעל 30 שנה.
http://lic.co.il/
 
טלפון: 1700-701-151
פקס: 153-259-012-46
אימייל: luzon.meir@gmail.com
יש לכם שאלות? דברו איתנו!
|
|


צור קשר


סניף צפון

גדוד ברק 17, טבריה

השופר 22, מעלה אדומים


סניף מרכז


סניף דרום

הנמל 13, אשקלון

FacebookGoogle+Youtube

יש לכם שאלות? דברו איתנו!
אימייל: luzon.meir@gmail.com  |  פקס: 153-259-012-46  |  טלפון: 072-33-80-428
 
המומחיות שלנו השקט שלך!
לוזון המרכז הישראלי לנזקי מים היא החברה המתקדמת והמוסמכת ביותר בתחום איתור ואיטום חדירות מים בעזרת מכשור מתקדם ואנשי מקצוע עם ניסיון בתחום של מעל 30 שנה. http://lic.co.il/

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת:

סניפים בפריסה ארצית:

-